cinalemi.com

Gez Dünya'yı Gör MEVLANA Diyar'ı ;
KONYA'YI


Ne mutlu Türk'üm Diyene
İletişim: 0555 492 78 63
Tarih : ;
Saat:
Bu site ne Cinci ne büyücü ne de Medyumlar sitesi değildir aksine onların dostuda değildir Gerçegi yansıtan İslam'i bir sitedir...

;
CİN ALEMİ

 

 

 

 


Misyoner Faliyetleri
;
 
 

 

LÜT GAVMÜNÜ HELAK ETTİREN ( LEZBİYENLİK, (gay) LİVATA ) YENİDEN HORTLATILDIMI? :Yahudi , Hıristiyan ve İslam düşmanları gerek pornografi yayınlarla gerek misyonerlik çalışmalarıyla hırıstiyan veya Yahudi yapabildiklerini kendi inançlarına yönlemdiriyorlar yönlendiremediklerini ise her şey çok normalmiş gibi tanıtarak kadınlarımızın kadınlarımızla lezbiyenlik adı altında ,erkeklerin rrkeklerle homa veya gay adı altında kelimeleri yumusatarak ilişkiye girmesini aşılamaya çalışıyorlar. Genç nesillerimizi manevi boşluga düsürerek tehlikeli bir ortama sürüklüyorlar. Ve de ciddi bir işmiş gibide butür konuları basın ve yayında gündemden düşürmüyorlar ki insanlar bu tür yasantıyı benimsesin veya arayışına girsin diye,vede görülen oki gençlik ise tamamen yabancı olmadıgı bu konulara ilgi duyuyor. İlgi duymayanları da içki kumar yada sipor terörünü körüklemede kullanıyorlar. Bunlarıda yaptıramıyorsa şans oyunlarını ve kahve hanelerde oyunla vakit harcadarak boş vakit bırakmıyor. Ve insanlarımızı düşünmekten gerçekleri görebilmekten uzaklaştırıyorlar. Başarıyolarda.


(Lezbiyenlik)


Yukarda açıklandıgı gibi kelimeler yumusatılarak islamda haram olan ve lüt kavminin helakında rol oynayan lezbiyenlik dinimizce yasaklanmıştır.
İslam dininde lutilik gibi haram kılınan baş cinsel haramlardan biride lezbiyenlik eylemidir. Hz. Muhammed' in (SAV)hadislerindeki adı Sihak olan ve günümüzde de lezbiyenlik olarak bilinen sevicilik kadın kadına sevişerek cinsel tatmin aramaktır. Haram olan bu cinsel sapıklık türünde kadınlardan biri erkek rolünde olup sevicidir. Diğeri de edilgen rolündedir. Seviciliğinde kökeni Lüt Kavmine dayanır. Sevicilik hiç şüphesiz Allah' ın kurduğu cinsel düzene aykırılık, nesli kesmek, gerçek cinsel tatminden uzaklaşarak nefse zulüm etmek ve kadın toplumunu cinsel anarşiye itmek olduğu için haram kılınmıştır. Bu durum hadislerle de sabit kılınmıştır.

Hazreti Peygamber efendimiz efendimiz buyuruyorki :

"Bir kadın diğer bir kadınla cinsi münasebette bulunduğu zaman ikisi de zinacıdır." "Üç zümrenin; Allah' dan başka ibadet olunacak, yasalarına boyun eğilecek hiç bir ilahı yoktur.. Bunlar yapan ve yapılan lutiler, seven ve sevilen seviciler, bir de zalim devlet başkanı."

İnternet sitelerin de bolca rasladıgımız ve rarahat rahat sohbet edebildigimiz lezbiyenlerin ilk önce baktıgımızda bagımlılık veren ve aşırı istekleri tatmin edemediklerini görüyoruz. Beyinde bazı sistemleri çalıştıran merkezler vardır. Ön singulat lob: Beyinin baştan çıkarıcı olaylara odaklanmasını kolaylaştırır.

Limbik sistem: Temel duygu ve öğrenme merkezi

"Arzunun" izlediği yol: Bağımlılık yapan ilaçlar, yiyecek ve seks dopamin salgısını arttırır. Uyarı karşısında, gerek seks filmlerini izleyenlerin, gerekse uyuşturucu bağımlılarının, limbik sistemlerinde aynı noktalar harekete geçiriyor ve arzuyu artırıyor.

Uyuşturucu bağımlıları, bağımlı oldukları maddeyi çağrıştıran her şeyin kendilerinde müthiş bir istek uyandırdığını bildirirken, erkekler çıplak kadın kadınlarınsa cıblak erkek görüntüsü karşısında uyarıldıklarını ileri sürüyor..

Bir kurala göre şiddetli arzu, arzu edilen nesneye ulaşamamanın doğal sonucudur. İnsanlar, gereksinim duydukları veya alışkın oldukları şeyleri elde edemeyince, zihinsel ve fiziksel bir olumsuzluğun içine yuvarlanırlar. Kendilerini normal durumlarına döndürecek nesneye karşı şiddetli bir istek duyarlar. Bu, açlık durumda yemek, madde bağımlılığı durumunda uyuşturucu, cinsel açlık durumunda cinsel ilişkidir.

Başka bir kuralda Bu görüşe göre beyin keyif aldığı eylemleri tekrarlamak ister; dolayısıyla hedef, nesne değil zevk almaktır.

lezbiyenligin sebeblerine gelince


Erkeklerimizin kadınlarımıza gereken deyeri vermemesinden ve aşırı duygusal kadınlarımızın sanki onlarsızda kendi hem cinsleriylede istek ve arzularını bu yolla tatmin etmeye çalışabileceklerine inandıklarını gördüm . internet sitesinde iki tane deyerli kişi olduklarına inandıgım lezbiyen olduklarını idda eden kişilerle konuştum. Araştırmamda yalnız yasadıklarını ve erkeklerin ihanetine ugradıklarını ve rahat hareket edebilen kişiler olduklarını gördüm. Bu kişilerin duygusal aynı zamandada inandıkları kişilere çok cömert olduklarını kendilerine görede ihanet ettiklerine inandıklarını silmeye çalıştıklarını gördüm. İlave olarakta İslami kültürün eksikligi tabiî ki kendini gösteriyor. Zaten İslam düşmanlarıda bunu bildikleri için gerek basında gerekse yayınlarda bu tür eylemlere gençligi yönlendiriyor.

Kadınlar açısından bakıldığında lutiliğe götürücü sebepler olarak belirtilen maddelerin hemen hemen hepsi seviciliğin de sebepleridir.
- Bekarlık ve sürekli bekar durma
- Giyimde, söz ve davranışlarda erkekleşmek.
- Kadınlar olarak birbirlerinin yanında açık saçık oturma. Kadınlar yaradılış itibariyle var olan estetik görünümleri, süslenmeleri ve giyimleri son derece ilgi çekici olduğundan cinsel arzuları artırıcıdır. Toplu halde kadın kadına oturdukları yerlerde rahat davranmaları ve açılıp saçılmaları birbirleri arasında da ilgi çeker ve birbirlerine karşı cinsel arzuların oluşmasına neden olabilir. Dolayısıyla da seviciliğin başlaması söz konusu olabilir.
- Yetişkin kızlar ve kadınlar olarak vücutların temas edecek şekilde bir yorgan altında yatmak.
- Kız kardeş olsalar bile on yaşını aşan kız çocuklarını bir arada yatırmak.
- Hamamlar ve güzellik salonlarına gidilmesi. Hz Muhammed (SAV) bir hadislerinde;"Kadın vücudun alt ve üst kısımlarını örten elbiseler içinde ve baş örtüsünü takmış bir şekilde girse onlar için hamamlarda hayır yoktur. Zira kocasının evinden başka bir yerde elbiselerini çıkaran her bir kadın Rabbi ile arasındaki kendisini koruyan perdeyi sıyırmış olur." ".... Allah' a ve ahret gününe iman eden kişi karısını (ve kızlarını) hamama sokmasın."hamamdan kasıt umuma acık olan hamamlardır.

Deyerli kadınlarımızın bu tür Yahudi ve hiristiyanların oyununa gelerek pisikolejik rahatsızlıga girmemesi için yukardaki sebeblere dikkat etmeliyiz. Gereken sevgiyi gereken şefkati verirsek hatta hak ettikleri gibi yasama haklarını saglarsak zaten onlarda böyle bir gereksinmeye ihtiyac duymuyacaklardır.

Bu araştırmayı yaparken internet sitelerinde lezlerle konuştum onlar gibi oldum birisini öyle üzüldüki beni affedmiyecegini söyledi -kadın böyle tavlanmaz dedi beni kadın tavlayan biri zannetti . Oysa bu bir arastırmaydı ama onu çok üzmüş oldum İnsaallah beni affeder ve hayatına iyi bir düzen verir. Ondan tekrar özür diliyorum ve ona dua ediyorum Cenabı Allah yasantısında ve mutlulugunda ona en hayırlı ve en güzel günler gecirmesini saglasın. En büyük dostu Cenabı ALLAH Olsun onu seviyor ve hep dua ediyorum.

(Anal İlişki)Erkeklerin kadınlarla arka organdan yaptıkları cinsel temastır. İslam dini erkek erkeğe (homoseksüellik) ve kadın kadına (sevicilik) cinsel ilişkileri haram kıldığı gibi kadına arka organından (anüs) cinsel temasta bulunmayı da yasaklamış, haram kılmıştır. Bu haramlılık kişinin hem kendi karısını hem de yabancı kadınları da içine almaktadır. Küçük lutilik Lüt toplumunda lutilik erkekler arasında başlamadan yaklaşik kırk yıl önce kadınlara yönelik olarak başlamıştır. Bu tür cinsel yaklaşimı kati suretle yasaklayıcı hadisleri bulunan Hz. Muhammed (SAV) şöyle buyurmuşlardır. "Karısına arka organından temas eden kişi mel'undur; Allah'ın rahmetine ermekten uzaktır." "Karısına ters yoldan temas eden kişiye Allah rahmet nazarıyla bakmaz." "Erkeklere ve kadınlara arka organdan cinsel temasta bulunanlar kafir olmuşlardır."

Şu bir gerçektir ki Allah 'ın koyduğu düzenden bir kere sapıldı mı, sapmaların daha büyük sapıklıkları davet edeceği şüphesizdir...! "Kadını veya erkeği ya da çocuğu arka organından kullananlar, (eğer tövbe etmezlerse) kıyamet gününde leşten daha pis bir koku saçar oldukları halde bir araya getirileceklerdir. Bunlar cehenneme girinceye kadar insanlar bunların kokularından ızdırap duyacaklardır. Allah, bunların sevaplarını giderecek ve onlardan ne tövbe ne de fidye kabul edecektir. Onlar ateşten tabutlara girecek, kapakları da ateşten çivilerle çivilenecektir."

Oral İlişkiİslam dininde oral ilişki bekarlar için kesinlikle haram olup, evlilerde karı ile koca arasında helal olmakla beraber haram değildir. Yalnız şunu belirtmeliyiz ki; cinsel temas sırasında eşlerin örtüsüz, çıplak olmak ve cinsel organlara da bakmaktan sakındırıcı hadislerin var olmasından dolayı, ağız cinsel organ ilişkisi olan oral seksten sakınılmasını öğütlenir.

Röntgencilikİslam dininde röntgencilik bakılması haram olan organlara şehvetle bakmayı içerdiği için baş haramlardandır. Röntgencilik; başkalarının cinsel organlarını ve cinsel ilişkilerinin mahremiyetine saygısızca davranarak, gizlice gözetleyip cinsel doyuma ulaşmaktır. İslam dininde çok yönlü olan röntgencilik, aşağıda ifade edilen üç ayrı şekliyle haram olduğu sabittir..
- Soyunan bir kişiyi veya çıplak yatan bir vücudu ya da ilişki halinde olan eşleri gözetleyen veya da gizlilikleri araştırmak ki bulmasa dahi röntgenciliğe girer.

Bununla ilgili bir vakayı ifade edecek olursak; İzin isteyip huzuruna çıkmak için müminlerden biri Allah' ın Resulü' ne geldi. Lakin yüzü kapıya dönük olarak durdu. Allah 'ın Rasulü kapıya çıktığında onunla yüz yüze karşılaşınca şöyle buyurur. "Yüzünü kapıya çevirme. Şöylece yan dur. Zira izin istemenin amacı izinsiz bakmamaktır.

Lutilik (Homoseksüellik


Homo seksüelligi öyle kibarlastırmışlar ki her şey nomalmiş gibi aktif , pozitif , süperaktif isimlerle süsleyerek gençlige sunulmuş ve yayınla basınla her haliyle heryerde teşhir edilmiş. Bakalım Allah ve Rasülü öylemi diyor

İslam dininde yasaklanmış zina gibi baş cinsel haramlardan biride lutilik (homoseksüellik)tir. Erkek erkeğe arkadan yapılan cinsel ilişki olarak bilinen lutilik Kur' an-ı Kerim' le ve Allah Resulü'nün sünnetiyle yasaklanmış büyük günahlardan biri olup, çok lanetli bir iştir. Kur' an-ı Kerim de lutiliğin asla uygun görülmediği ve azabının ne derece büyük olduğu en belgin şekilde vurgulanmıştır. Bunu için Araf ve Hüd surelerindeki ayetleri okumanız yeterli olacaktır. Ayetlerde dolaylı olarak olarak Hz. Muhammed' in (SAV) ümmetlerine de yasaklanmıştır. Özellikle Hüd Suresinin 83. ayetinde "İlahi azab cinsel haramları işleyerek nefislerine zulmedenlerden hiç bir zaman gidici değildir." şeklinde ki ifade kıyamet gününe kadar devam edecek sürekliliği içeren üslupla da her dönemin lutileri için azapla tehdit olunmuştur.

Allah Rasulü de şu sözleriyle durumu sabitlemiştir. "(Aranızda yaygınlaşabilir endişesiyle) sizin için korktuklarımın en kokutucusu olanı Lut Peygamberin kavminin işi olan homoseksüelliktir." Allah' ın Resulü azaba uğramış lut topluluğunun işlediği bu suçu işleyenlere art arda üç defa la'net ederek şöyle buyurdular: "Allah Lut kavminin yaptığını yapanlara la'net etsin. Allah Lüt kavminin yaptığını yapanlara la'net etsin.Allah Lüt kavminin yaptığını yapanlara la'net etsin."

Lutiliğin Sebepleri:Hiç şüphesiz ki Allah' a ve O' nun huzurunda muhakeme olunup ceza veya mükafat görüleceği gerçeğine inanmamaktır. Yinede konuyu dünya hayatı yönüyle ele alırsak şu sebepleri sıralayabiliriz;
- Bekarlığın sürdürülmesi
- Erkeklerin kadınlaşması: Erkeklerin kadınlara benzemesi genellik şu yollarla olur.Allah' ın yarattığı vücut düzenini değiştirerek kadınlaşmak.Yani hadımlaşmak ve erkekliğin dışa dönük fiziki simgeleri olan sakal gibi bıyık gibi unsurları tıraş etmek.Kadın gibi makyajlanarak süslenmek, kolye, bilezik ve küpe gibi kadınlara özgü takı ve süs eşyalarını kullanmak.Kadın gibi giyinmek ki peygamberimizin şu hadisi daha açıklayıcıdır. "Kadın elbisesi giyen erkeğe ve erkek elbisesi giyen kadına Allah la'net etsin." Bir diğer konuda;kadın gibi konuşmak ve davranmaktır.Yalnız kadın gibi konuşan ve davranan erkekleri İslam bilginleri iki kısımda değerlendirmektedir.
a) İradeleriyle kendilerini benzetmeye çalışanlar.
b) Yaradılışlarından kadınımsı olanlar

Peygamberin la'net gölgesi altına girecekler, İslam hukukuna göre sorguya çekilecek ve cezaya uğratılacak olanlar birinci kısma girenlerdir. İkinci kısma girenler ise mazurludurlar. Ancak onlarda kendilerini bilmek, başta sakal bıyık bırakmak olmak üzere erkek gibi giyinip davranacaklardır. Hiç bir değişim içine girmemelidirler.
- Erkeklerin birbirlerinin avret bölgelerine bakmaları
- On yaşından sonra erkek çocuklarının bir arada yatırılması
- Yetişkin erkeklerin vücutları temas edecek şekilde bir yorgan altında yatması
- Erkeklerin birbirlerini yanaktan öpmeleri
- Kadınlara arka organdan cinsel temas da bulunulması (Küçük Lutilik)

Mastürbasyon (Elle Boşalma)İslam dininde mastürbasyon; yaradılış düzeninin gerektirdiği cinsel işlem şekline aykırı olan, meni almaya yönelik bulunmayan ve eksik tatmini içeren bir cinsel yöntemdir. İslam dini, insanın varlığında bulunan hiç bir duyguyu veya eylemi ya da arzuyu bütünüyle ret etmez. Ancak helal veya haram düsturlarıyla düzene koyar. Yani zararlı olan uygulamaları yasaklar faydalı olanları ise emreder. Şu da bir gerçektir ki insan oğlu araştırıcı, meraklı bir yapı içerir. Dolayısıyla da insan kendi vücudunun ve özelliklede cinsel organını, onun işlevlerini merak etmemesi mümkün değildir. Durum böyle iken İslam'ın elle boşalmayı kayıtsız şartsız yasaklaması insanla çatışmasına neden olacağından ki biz biliyoruz İslam dini insan içindir. Amaç insanla çatışmak olmayıp uyum sağlayarak yönlendirmek ve doğru yola sevk etmektir. Bunu içindir ki Kur' an-ı Kerim ' de ve Allah Rasulü' nün sünnetlerinde elle boşalma hususunda özel veya açık bir emir ya da yasak yoktur.

Aslında elle boşalma bekarlık döneminde bile zaruri bir ihtiyaç olarak görülmemektedir. Çünkü; Allah insanda atılmayan veya atılamayan fazla birikimleri giderecek düzenekler yaratmıştır. Gerektiğinde, bu düzen (Rüyada boşalma) devreye girer ve insanı rahatlatmakta, zarar görmekten kurtarmaktadır. Kaldı ki belli bir yaş dönemine kadar (Yaklaşık 25 yaş civarı) birikimlerin atılmamasında her hangi bir zararın olmadığı tıp uzmanlarınca da doğrulanmıştır. Yinede insanlar çeşitli bahanelerle elle boşalmayı uyguluyorlar. Elle boşalmada aşirıya kaçılmadıkça tıbbi açıdan bir kusur yok, yalnız önemli bir zararı evliliği geciktirmesi ve evlilik hayatında ilerisi için cinsel ilişkiden alınması gereken hazzın, tatminin önlenmesidir.

İslam bilginleri mastürbasyonu İslam dininin genel cinsel düsturlar içerisinde üç şekilde ele almışlardır.
- Bir kadını veya erkeği eliyle boşalmak,
- Zevce (Eşi) eliyle boşalmak,
- Bizzat kendi eliyle boşalmak.

Birinci şekil itibariyle boşalmak şüphesiz haramdır. Çünkü; aralarında nikah bağı olmayan erkeğin veya kadının birbirlerinin cinsel organına bakmaları veya tutmaları yasaklanmıştır, haramdır.

İkinci şekil itibariyle boşalmak ise yani kocanın karısı eliyle veya karısının kocası eliyle boşalmasında hiç bir sakınca yoktur, helaldir. Kadınlara ait mastürbasyon hükmü erkeklerinkinin aynısıdır. Yapılan açıklamalardan da anlaşılacağı gibi mastürbasyon mutlak haram olarak görülemeyeceği gibi şartsız da helal değildir.

Zinaİslam'da baş cinsel haramdır ve en büyük günahlardandır. Evlilik bağı olmaksızın ergen bir erkeğin ergen bir kadınla isteyerek yaptıkları cinsel birleşmeye zina denir. Bu tariften de anlaşılacağı üzere bekar veya evli olarak bekarla yapılacak cinsi birleşme zina olduğu gibi, evli ile de yapılan cinsi münasebet zinadır. Hatta fahişelerle de yapılan cinsel birleşmenin her türlüsü zinadır. Zina İslam'da hiç hafife alınmayan bir konudur. Çünkü; zina, insanlarda imanı eritici bir haram fiilidir. Toplumların temel birimi olan aile kurumunun kutsallığını zedeleyen, kurulmasını engelleyen, mutluluğu yok eden, nesillerin geleceğini tehdit eden, toplumda kadın ticaretini başlatan, annesi veya babası belli olmayan ve anne baba şefkatinden yoksun problemli çocukları artmasını sağlayan, aileler arasında kavgalara, cinayetlere, özelliklede ölümcül frengi, bel soğukluğu ve AIDS gibi hastalıklara neden olan yani dünya hayatını çökertici ve ahret azabını arttırıcı bir unsurdur.

Zina, en büyük günah olmasına karşılık yine de kendi içinde manevi ağırlık şiddetine göre; beş kısma ayrılır.

a) Mahremlerle Yapılan Zina: Kendisiyle ebediyen evlenemeyecek olan ana, kız kardeş, kayınvalide ve süt anne veya süt teyze gibi mahremlerle yapılan zina, sorumluluğun en ağır yani günahın en büyüğüdür. Hz. Muhammed (SAV) bir hadisi şöyledir. "Mahremiyle zina eden kişi cennet' e giremez."

b) Savaşa Çıkan Mücahitlerin Kadınlarıyla Yapılan Zina: İkinci derecelikli ağırlığı bulunan zina türüdür. Hz. Muhammed (SAV) bir hadislerinde şöyle buyurmuşlardır. "Aman savaşan Mü'minlerin eşlerinden uzak durun." "(Zira) savaşan Mü'minlerin eşleri, savaşa çıkmayıp geride kalmış bulunan mü'min erkeklere anneleri gibi (Haram) dır."

c) Komşu İle Yapılan Zina: Üçüncü derecelikli ağırlığı bulunan zina türü de komşularıyla yapılan zinadır. Hz. Mikdad İbn-ü Esved (R.) anlatıyor. Allah' ın Resulü sahabeleri söylüyor. "Zina, Allah 'ın ve peygamberinin haram kıldığı ve kıyamet günü 'ne kadar da haram olarak kalacak olan bir günah fiilidir. Kişinin koşusunun (veya ortağının) hanımı ile zina etmesi, onun için on kadınla zina etmesinden daha büyük bir günahtır."

d) Evlilerin ve Yaşlıların Yaptıkları Zina: Dördüncü derecelikli ağırlığı bulunan zina çesididir. Hz. Muhammed (SAV) bir hadislerin de "Üç sınıf insan vardır ki Allah kıyamet günün de onları zatına muhatap tutup konuşmaz. Onlara rahmet nazarıyla bakmaz. Onları günahlarından arındırmaz. Onlar için elem verici bir azap da vardır. Bunlar: kibirli fakirler, sık sık yalan söyleyen idareciler, evli - yaşlı zinacılardır."

e) Bekarların Yaptığı Zina: Bekarların bekarlarla olan zinası, zina ve haram ise de diğer zina türlerine kıyasla sorumluluğu en az olan zinadır. Şu noktadan da anlaşılacağı gibi bekarların zinası durumunda dünyalık cezaları sadece sopa veya kamçı olmasına karşılık evlilerin zinası recm yani taşlanarak ölümdür.

Hz lüt kavmi ( lezbiyenlik ve livata )


Zinanın livatanın lezbiyenlik gibi eylemlerin iyice arttıgı ve bugünde getirilmek istenen oyunların oynandıgı bir zaman

Hazreti lüt aliyhisselam böyle bir ortamın iyice ilerledigi zamanda Cenabı Allah tarafıdan peygamber olarak gönderildi Ibrahim aleyhisselamin kardesi Hârân'in ogludur. Halilallahla birlikte Nemrud'un memleketinden hicret edip Sam'a geldikten sonra, Lut gölü yakinindaki Sedum sehri halkina Ibrahim aleyhisselamin dinini teblig etti .

Hz. Lut ailesini toplayip Ibrahim aleyhisselamla Sam'a hicret ettikten sonra Allah tarafindan Lut gölünün güney-bati tarafinda bulunan Sedum sehrinin halkina peygamber olarak gönderiliyor. Bu kavim cok azgindi ve erkeklerle münâsebeti âdet haline getirerek livata fiilini isliyordu. Bu is icin de bilhassa genc delikanlilar üzerinde kötü emel besliyorlardi. Hz. Lut kavmine teblige basladi: « (Allah'a karsi gelmekten) sakinmaz misiniz ? Bilin ki ben size gönderilmis güvenilir bir elciyim. Artik Allah'a karsi cikmaktan sakinin ve bana itaat edin. Rabbinizin sizler icin yarattigi eslerinizi birakip da, insanlar icinden erkeklere mi yaklasiyorsunuz ? Dogrusu siz siniri asmis (sapik) bir kavimsiniz » . Fakat onlar dinlemediler ve « Ey Lut ! (bu davadan) vazgecmezsen, iyi bil ki, sürgün edilmislerden olacaksin ! » dediler. Lut aleyhisselam onlari azaptan korkuttugu halde onlar inanmadilar ve sapikliklarina devam ettiler ve böylece Allah'in azabini hak ettiler. Allah'in elcileri Cibril, Mikail ve Israfil Ibrahim aleyhisselama müjde ile geldiler ve ona Lut kavmini helak edeceklerini bildirdiler. Onun da Lut aleyhisselamdan korkmasina karsilik " Her halde onu ve ehlini kurtaracagiz. Ancak karisi öteki zalimler zümresinden " diye cevap verdiler. Hz Ibrahim'den ayrildiktan sonra genc delikanli oalark Lut aleyhisselam misafir oldular. Hz. Lut onlari evine aldi. Kavmi güzel ve genc delikanlilari görünce pis olan hisleri hortladi ve Lut peygamberin kapisina dayandilar ve ondan kendilerine bu delikanlilari teslim etmelerini istediler: «Lut'un kavmi, kosarak yanina geldiler. Daha önce de kötü isleri yapmaktaydilar. (Lut):" Ey kavmim ! Iste sunlar kizlarimdir (onlarla evlenin); sizin icin onlar daha temizdir. Allah'tan korkun ve misafirlerimin önünde beni rezil etmeyin ! Icinizde akli basinda bir adam yok mu ! " dedi » . Fakat onlar dinlemediler ve « Dediler ki: Senin kizlarinda bizim bir hakkimz olmadigini biliyorsun. Ve sen bizim ne istedigimiz elbette bilirsin » . Lut aleyhisselamin gücsüzlügüne yavunmasi üzerine«(Melekler) dediler ki: Ey Lut! Biz Rabbinin elcileriyiz. Onlar sana asla dokunamazlar. Sen gecenin bir kisminda ailenle (yola cikip) yürü. Karindan baska hicbiri geride kalmasin. Cünkü onlara gelecek olan (azap) süphesiz ona da isabet edecektir. Onlara vâdolunan (helak) zamani, sabah vaktidir » . Sedum kavminin helaki sabah vakti geldigi zaman gerceklesti. O sehir'in alti üstüne gecirildi ve üzerlerine taslar yagdirildi. Lut aleyhisselamla olanlar kurtarildi, karisi ise belasini buldu. Hz. Lut daha sonra Hicaz havalisine gitmekle emrolundu ve vefatina kadar orada kaldi .

Peygamberimiz (s.a.v.) buyurmustur ki:


« On sey vardir ki, Lut kavmi onlari yapmis ve o yüzden helak edilmistir. Ümmetim ise onlara bir de kendisi katar. Bunlar livata, findik gibi taslari sapanla atmak, güvercinle (kumar) oynamak, def calmak, icki icmek, (özürsüz) sakal kesmek, (emr edilenden fazla) biyik uzatmak, islik calmak, el cirpmak, (erkekler icin) ipek gömlek giymek, bir tane de ümmetim ilâve eder ki; o da kadin kadina münâsebette bulunmaktir » ( Râmuz). Baska bir hadis-i serifinde de iki cihan serveri peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) buyurmustur ki: « Benden sonra en korkutugum sey ümmetimin Lut kavminin yaptigini yapmalaridir.

Hz. Lut'un yasadigi bu sehrin, Eski Ahit'te geçen ismi Sodom'dur. Kizildenizin kuzeyinde kurulmus olan bu kavmin ayni Kuran'da yazilanlara uygun bir sekilde helak edildigi anlasilmistir. Yapilan arkeolojik çalismalardan anlasildigina göre, sehir, Israil-Ürdün siniri boyunca uzanan Tuz Gölü'nün (Ölü Deniz) yakinlarinda bulunmaktadir.

Sevgili müslüma kardeslerim aklımın erdigince dilimin döndügünce vede alimlerin notlarında da aktara bildigimce insanlarımızın bilinçli olarak yönlendirilmeye calıştıklar eylemleri anlatmaya çalıştım dikkat etmeliyiz ve onların oyunlarına gelmemeliyiz eyer o oyunlar içinde bildigimiz tanıdık ve ya ulasabilecegimiz varsa ve gücümüzde yeterse onları o manevi boşluk tan çıkarım haz alacakları manevi huzur olan islamı anlatarak kurtaralım.

M.Ünal

 

 

 

 
|   Ana Sayfaya Dön ;
2007_cinalemi.com_